Ako prebieha kontrola žrebu a overenie výhry v TIPOSE?

Online stieracie žreby – REGISTRÁCIA ZDARMA

Najlepšie online žreby od Tiposu - Vysoká hra

Maximálna výhra až 200 000 €

ZOTRI TU
Najlepšie online žreby od Fortuny - Zlatá výhra

Maximálna výhra až 55 000 €

ZOTRI TU
Najlepšie online žreby od Tiposu - Prase v žite

Maximálna výhra až 5 000 €

ZOTRI TU
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Zakúpili ste si stierací žreb od spoločnosti TIPOS a chcete vedieť, ako prebieha overenie žrebu, výhry a jej vyplatenie?

Ako na overenie žrebu TIPOS? Foto: Tipos

Čo je to overenie žrebu?

Overenie žrebu je proces, ktorého cieľom je zistiť, či je daný žreb výherný. V takom prípade má totiž jeho držiteľ nárok, aby mu bola vyplatená výhra podľa výhernej štruktúry pre daný žreb.


Tipujte lotérie online v TIPOSE

Tipos - registruj sa a vsaď si online lotérie


Ako rozpoznať výherný žreb

V pravidlách každého stieracieho žrebu sa dočítate o podmienkach, pri ktorých sa vás žreb stáva výherným. Napríklad, pri niektorých losoch sa objavuje nasledovné:

"Ak sa ktorékoľvek VÝHERNÉ ČÍSLO zhoduje s VAŠIMI ČÍSLAMI, vyhrávate sumu uvedenú v príslušnom riadku."

V žreboch, vrátane TIPOS žrebov, je výhra často podmienená zhodnými symbolmi alebo zotretím niekoľkých identických symbolov. Všetko závisí od pravidiel hry.

Zotretie "papierového", neelektronického, žrebu a odhalenie možnej výhry je však len prvý krok. Ten druhý je overenie žrebu a s tým spojené overenie výhry. Vy si pri žreboch uplatňujete nárok na výhru a predajca žrebu musí potvrdiť, že je nárok oprávnený. A to overením losu.

Overenie žrebu TIPOS

Žreby, s výnimkou tých elektronických, sa overujú na akomkoľvek predajnom mieste, ktoré predáva žreby. Overiť žreb môže aj pouličný predajca. Žreb je možné skontrolovať dvomi spôsobmi – cez terminál alebo vizuálne (pohľadom).

Overenie cez terminál prebieha vždy, keď je terminál na danom mieste k dispozícii. Vo vzácnych prípadoch môže dôjsť ku verifikácii žrebu aj v sídle spoločnosti TIPOS. Naopak, vizuálne overenie sa využíva najmä pri pouličnom predaji.

TIPOS žreby Foto: Tipos

TIPOS overenie losu cez terminál

Terminálové overenie losu prebieha cez prístroj, ktorý zosníma čiarové kódy. Obluha terminálu zároveň zadá 4-číslie, ktoré sa nachádza pod stieracou vrstvou.

Na základe dodaných informácií terminál vytlačí ústrižok alebo ústrižky, na ktorých sa objaví výsledok overenia. A teda, či je zotretý žreb výherný alebo nie.

TIPOS overenie žrebu vizuálne (bez terminálu)

TIPOS žreby je možné overiť aj bez terminálu, vizuálne. Pri vizuálnej kontrole sa predajca žrebu sústredí na:

  1. Zotretú časť hracieho poľa
  2. Overovací kód žrebu

Pri kontrole zotretej časti hracieho poľa sa berie ohľad na pravidlá konkrétneho žrebu a to, či po zotretí je viditeľná výhra v súlade s podmienkami tejto okamžitej lotérie.

Overovací kód sa zvykne nachádzať pod zakrytou časťou poľa na rôznych pozíciách. Tvoria ho dve "plávajúce" písmená, ak nie je explicitne určené inak.

TIPOS vyplatenie výhry

Ak kontrola žrebu od TIPOS preukázala, že máte nárok na výhru, stačí urobiť posledný krok. A tým je požiadať o vyplatenie výhry. Tá môže byť odovzdaná pouličným predajcom, na predajnom mieste s terminálom alebo v sídle TIPOS SK. Všetko závisí od hodnoty výhry.

TIPOS VYPLATENIE VÝHRY PO OVERENÍ ŽREBU
VÝHRA VYPLATENIE
Do 20 € kdekoľvek
20 € do 2 000 € predajné miesto vybavené terminálom a s dostatkom hotovosti
2 000 € až 5 000 € iba vybrané predajné miesta určené TIPOSOM alebo v sídle TIPOSU
Nad 5 000 € iba v sídle TIPOSU bezhotovostne na váš bankový účet

TIPOS overenie výhry – na čo si dať pozor a na čo myslieť

Hoci TIPOS kontrola žrebu prebieha, takpovediac, mimo vás, sú niektoré veci, na ktoré by ste pri tomto procese mali vždy myslieť:

  • lehoty – každý stierací žreb má v pravidlách určené, dokedy je možné ho overiť a vzniesť nárok na eventuálnu výhru. Väčšinu žrebov je možné nechať skontrolovať ešte do 2 mesiacov od oficiálneho skončenia ich predaja (čo je užitočné, keď žreb darujete).
  • doklady – vždy majte so sebou doklad totožnosti, ktorým preukážete svoju plnoletosť, respektíve overíte svoju totožnosť. Predajca žrebu má právo po vás požadovať predloženie platného dokladu totožnosti.
  • reklamácie – ak nebudete spokojní s výsledkom overenia žrebu, máte právo podať reklamáciu. A to cez formulár na predajnom mieste alebo doporučeným listom na adresu sídla spoločnosti TIPOS, pričom vždy je potrebné priložiť originál overovaného žrebu.

V prípade, že nie ste spokojní s výškou výhry, ktorú vám určil terminál, môžete taktiež podať reklamáciu. V takomto prípade sa ku doporučenému listu prikladá fotokópia žrebu spoločne s ústrižkom z terminálu o výhre.

TIPOS overenie je potrebné

TIPOS overenie neprebieha len pri okamžitých, ale aj číselných lotériách, ako sú KENO 10 alebo Euromilióny. Overenie žrebov alebo tiketov je nevyhnutné, aby boli dodržané princípy férovosti a vyhral vždy len ten, kto má.

Najlepšie slovenské lotérie a online žreby - TIPOS

Online kasíno a lotérie Tipos

TIPOS – bonus až 1 050 € a 280 free spinov

Po registrácii v Tipose získate uvítací bonus a prístup k najznámejším číselným lotériám a stieracím žrebom aj cez internet.

KLIKNI TU a začni hrať v Tipose

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Stieracie losy od Niké

Najvýhernejšie stieracie losy na Slovensku – zotrite si výhru

Stieracie losy od Niké a Tipos SK. Ktoré sú najvýhernejšie a akú majú pravdepodobnosť výhry? Pozrite si kompletný prehľad - cena, šanca,...

Stierací žreb

Stierací žreb Extrémna šanca od Tiposu - recenzia a skúsenosti

Všetko o stieracom lose s názvom Extrémna šanca 🎟️ od spoločnosti Tipos. Žreb su zakúpite za cenu 10 € a ukrýva výhry až po 200 000 €.

Slovenské číselné lotérie

Číselná lotéria online dnes: Registrácia, Tipos lotérie, daň, sms

Číselné lotérie sú na Slovensku nadčasovou zábavou pre celé generácie tipujúcich 💰 Pripravili sme pre vás prehľad všetkých dôležitých...