Stieracie žreby – kde kupovať a ako nájsť výherný žreb?

Online stieracie žreby Fortuna – REGISTRÁCIA ZDARMA

Najlepšie online žreby od Fortuny - Zlatá výhra

Maximálna výhra až 55 000 €

ZOTRI TU
Najlepšie online žreby od Fortuny - Rýchle výhry

Maximálna výhra až 30 000 €

ZOTRI TU
Najlepšie online žreby od Fortuny - Fortuna Casino

Maximálna výhra až 20 000 €

ZOTRI TU
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Chcete sa nenáročne zabaviť a popritom aj čo-to vyhrať? Stieracie žreby ponúkajú zábavu, vysoké výhry a k tomu sa pýšia jednoduchými pravidlami. Neviete, kde a ako kúpiť žreby, respektíve podľa čoho rozpoznať výherný žreb? Dnes vám na vaše otázky odpovieme.

Zotrite si žreby vo Fortune Foto: Fortuna

Čo je žreb?

Stierací žreb alebo žreb je karta obsahujúca polia, ktoré sú zakryté stieracou vrstvou. Po zotretí (zoškrabaní) jednej alebo viacerých vrstiev obdržíte okamžitú informáciu o výhre a jej hodnote. Žreb je druhom okamžitej lotérie, pri ktorej je možné dosiahnuť súbežne aj viacero výhier.

Kde kúpiť žreby?

Žreby je možné zakúpiť na kamenných predajných miestach, online alebo cez sms. Spôsob predaja konkrétneho žrebu okamžitej lotérie presne definuje Herný plán od prevádzkovateľa.

Kde nájdete tie najlepšie stieracie žreby?

V prípade, že chce ktorákoľvek spoločnosť predávať stieracie žreby, potrebuje na to licenciu pre okamžité lotérie vydanú Úradom pre reguláciu hazardných hier. Túto licenciu aktuálne vlastnia 3 spoločnosti – FORTUNA SK, NIKÉ a TIPOS.

Zotri online žreb Fortuna

Ako fungujú žreby

Čo robí stierací žreb žrebom? Podobne ako v prípade hracích automatov sú to pravidlá, ktoré pre konkrétnu žrebovú hru stanovil jeho výrobca.

KAŽDÝ STIERACÍ ŽREB MÁ STANOVENÝ:
Názov žrebu Cena žrebu Emisia žrebu (označenie)
Začiatok predaja Koniec predaja Lehota na uplatnenie výhry
Počet žrebov Počet výherných žrebov Pravdepodobnosť výhry
Pravidlá pre zotretie Výherná štruktúra Inštrukcie k overeniu žrebu

Žreby cena – za 1 euro alebo 5 eur

Cenu žrebu určuje jeho prevádzkovateľ. Cena jedného žrebu je, spravidla, v intervale od 0,50 € do 20 €. Nezriedka platí priama úmera, že čím drahší žreb si zakúpite, o tým vyššiu výhru hráte.

NAJLACNEJŠIE STIERACIE ŽREBY (PRÍKLADY)
CENA ŽREBU FORTUNA ŽREB NIKÉ ŽREB TIPOS ŽREB
0,50 eur Šťastné akvárium Tutovka Prasa v žite
1 euro Magické drahokamy Zlatá rybka Super prasa v žite

Žreby ako darček (napríklad svadobný dar)

Pre stieracie žreby platí jedno dôležité pravidlo – žreby môžu zmeniť svojho vlastníka. Ten, kto ho zakúpil, ho nemusí napokon aj zotrieť. Na tom, ako darovať žreby, nie je nič zložité. Zakúpite si žreb na predajnom mieste a odovzdáte ho ako dar.

Zoberte si žreby na svadbu alebo ich zabaľte ako vianočný darček.

FORTUNA - založte si účet vo Fortune

Zotri online žreb Fortuna

Stieraj online žreby od Fortuny

Založte si účet vo Fortune a užite si zábavu s online výhernými žrebmi. Získajte s registráciou aj vstupný bonus.

KLIKNI TU A STIERAJ ŽREBY ONLINE

Stieracie žreby pravdepodobnosť výhry – ktoré žreby vyhrávajú?

Pri stieracích žreboch (Fortuna, Tipos, Niké) existujú len dve možnosti - zotriete výherný žreb a odnesiete si jednu alebo viac výhier alebo nebudete mať šťastie a natrafíte na nevýherný žreb.

Každý jeden žreb má určenú svoju pravdepodobnosť výhry. Teda to, aká je šanca, že žreb, ktorý ste si zakúpili, bude výherný. Tá sa väčšinou pohybuje v intervale od 20 % do 45 %. Výherný je tak v praxi zhruba každý druhý až piaty stierací žreb.

Ktoré žreby najviac vyhrávajú?

V súvislosti s pravdepodobnosťou a žrebovými hrami sa natíska otázka, ktoré žreby sú najviac výherné a vyplácajú tak odmenu najčastejšie. Pre mnohých hráčov je práve toto kritérium tým rozhodujúcim, keď premýšľajú nad tým, ktorý žreb si zakúpia.

Vo všeobecnej rovine platí, že tými najvýhernejšími žrebmi sú sms žreby. Výhodnosť tohto druhu žrebov však zráža telekomunikačný poplatok. Ten sa automaticky pripočítava k cene žrebu a uhrádzate ho operátorovi (ten istý poplatok je potrebné zaplatiť aj pri sms platbe).

Pri sms žreboch tak môže nastať a reálne aj nastáva taká situácia, že za žreb a poplatok zaplatíte viac, než čo si zotriete v rámci výherného žrebu. Preto zvážte, či skôr neuprednostniť niektorý z "klasických" žrebov, kde žiadny poplatok neplatíte.

NAJVÝHERNEJŠIE ŽREBY 2024
PREVÁDZKOVATEĽ ŽREB % VÝHRY
Fortuna Šťastná sedmička 47,39 %
Niké Poklady kapitána GECO 50,13 %
Tipos Malá Šťastná Šupinka (eŽreb) 46,73 %

Stieracie žreby - ako vyhrať

Logika napovedá, že výhru pri žreboch dosiahnete tak, že zotriete zakryté časti. Je to síce pravda, ale len sčasti. Za výherné žreby možno označiť len také "karty", na ktorých boli zotreté polia podľa pravidiel danej lotérie.

V prípade, že by ste totiž zotreli také pole, ktoré ste mali ponechať nedotknuté, žreb sa okamžite a natrvalo stáva nevýherným. Vždy si preto prečítajte pravidlá okamžitej lotérie a to ešte predtým, než svoj los zotriete.

Široká ponuka automatov, ruleta i blackjack

Online kasíno Tipsport

TIPSPORT - bonus až 7 777 € + 100 točení

Hrajte špičkové automaty a ďalšie hry v online kasíne Tipsport. Získajte exkluzívny vstupný bonus až 7 777 € plus 100 voľných točení.

KLIKNI TU a začni hrať v Tipsporte

Online žreby (e-žreby, i žreby) a sms žreby

Časy, kedy ste pre žreb museli chodiť na pumpu, poštu alebo do trafiky sú minulosťou. Na to, aby ste si dnes zotreli žreby stačí buď internetové pripojenie alebo mobilný telefón.

Fortuna žreby sú v súčasnosti k dispozícii len online. Niké má popri klasických aj iŽreby, ktoré si zotriete cez internet. V Tipose sú popri offline žreboch aj online žreby (eŽreby) a sms žreby.

Ako kúpiť sms žreb

  1. Svoje mobilné číslo musíte najprv zaregistrovať (prázdnou SMS na číslo 3333)
  2. Po úspešnom overení musíte registráciu potvrdiť (SMS s textom ANO na 3333)
  3. Pre kúpu žrebu je potrebné zaslať SMS v určitom tvare (viď tabuľka) na číslo 3333
  4. V spätnej SMS obdržíte informáciu o výhre a jej výške alebo nevýhernosti žrebu
TIPOS SMS ŽREBY
TIPOS SMS ŽREB TVAR SMS SPRÁVY
Renta RENTA (odoslať na číslo 3333)
Zlatá baňa BANA (odoslať na číslo 3333)
Dni šťastia STASTIE (odoslať na číslo 3333)

Ako veľmi sú výherné žreby? Koľko môžete vyhrať?

Pri nákupe stieracích žrebov prihliadajú ľudia aj na výhernú štruktúru - na to, aké odmeny žreb vyplatí v prípade, že bude výherný. Podobne ako pri hracích automatoch alebo blackjacku, je výška prémie definovaná hodnotou kombinácie.

Na jednom žrebe si môžete zotrieť "iba" sumu svojho vkladu naň, ale aj viac než 10-tisíc násobok ceny žrebu. Krása stieracích žrebov je v ich nepredvídateľnosti - na prvý pohľad neviete, či ste práve zakúpili žreb, v ktorom je ukryté 1 euro alebo 100 000 eur.

V prípade niektorých okamžitých lotérií identickú maximálnu výhru nezíska len jeden, ale častokrát viacero hráčov, spravidla najviac traja.

NAJLEPŠÍ ŽREB PODĽA HLAVNEJ CENY
PREVÁDZKOVATEĽ DRUH ŽREBU NÁZOV ŽREBU TOP VÝHRA
Fortuna Online žreb Zlatá výhra 55 000 €
Niké Stierací žreb Deluxe 30 333 000 €
Tipos Stierací žreb Super žreb 220 000 €

Ako nájsť výherný žreb – ako presvietiť stierací žreb a zistiť či je žreb výherný

Dá sa nejakým spôsobom zistiť, ktoré žreby sú výherné ešte predtým, než si ich zakúpite? A existuje spôsob, ako presvietiť stierací žreb? Odpoveď znie, že nie. Stierací žreb, pokiaľ je precízne spracovaný, je nepriehľadný a nedá sa vidieť skrz, čo je pod zahalenou vrstvou.

Ak chcete nájsť výherný žreb, tak najlepším trikom je zakúpiť taký, pri ktorom máte najvyššiu pravdepodobnosť výhry. Samozrejme, negarantuje vám to, že stopercentne vyhráte, ale máte tak aspoň najväčšiu šancu.

Špičkové automaty a štedré bonusy

Online kasíno DOXXbet

DOXXBET - bonus 10 000 € a 275 free spinov

Kasíno DOXXbet ponúka bonus až 10 000 € a to nie je všetko! Získajte 250 + 25 free spinov, ak pri registrácii zadáte Skaut kód AFF1082.

KLIKNI TU a začni hrať v DOXXbete

Aké sú najpopulárnejšie žreby?

Vo všeobecnej rovine platí, že najväčšej popularite sa tešia žreby, ktoré majú vo svojom názve adjektívum vianočné alebo vianočná. Viačnočné stieracie žreby sú v predaji od jesene do jari. Lákajú na, spravidla, na 6-cifernú top výhru. Dajú sa použiť aj ako darček pod stromček.

Overenie žrebu – Kde vám výplatia výhru?

Overenie výherného žrebu pri offline lotérii uskutočňuje vždy predajca výherného žrebu a to vizuálnym overením podľa pravidiel lotérie, respektíve s využitím terminálu.

V prípade, že predajca potvrdí to, že je daný žreb výherný, máte nárok na odmenu. To, akým spôsobom vám bude vyplatená výhra, závisí výlučne od výšky výhry.

VÝPLATY Z VÝHERNÝCH ŽREBOV V TIPOSE
VÝŠKA VÝHRY SPÔSOB ODOVZDANIA VÝHRY
Do 20 € Akékoľvek predajné miesto (aj bez terminálu)
20 € až 35 € Akékoľvek predajné miesto s terminálom
35 € až 1 999 € Akékoľvek predajné miesto s terminálom a dostatkom hotovosti
2 000 € až 5 000 € Vybrané prevádzky určené Tiposom
Nad 5 000 € V sídle TIPOSU na bankový účet hráča

Ako je to v prípade Niké?

VÝPLATY Z VÝHERNÝCH ŽREBOV V NIKÉ
VÝŠKA VÝHRY SPÔSOB ODOVZDANIA VÝHRY
Do 20 € Akékoľvek predajné miesto
20 € až 50 € Akékoľvek predajné miesto s dostatočnou hotovosťou
51 € až 2 000 € Akákoľvek online prevádzka s dostatkom hotovosti
Nad 2 000 € V sídle NIKÉ

V prípade, že sa výhra bude vyplácať v sídle spoločnosti, nezabudnite si so sebou priniesť preukaz totožnosti kvôli kontrole identity.

Stieracie žreby na mieru – stierací žreb s vlastným textom?

FORTUNA SK, NIKÉ, ani TIPOS neponúkajú možnosť vytvorenia stieracích žrebov na mieru, ktoré by ste mohli následne uplatniť ako, napríklad, netradičný darček. V prípade, že hľadáte niekoho, kto by vám takáto "žreby" vyhotovil, musíte sa obrátiť na iné spoločnosti.

Stieracie žreby recenzie

Práve na stránke 777.sk vám ponúkame, respektíve budeme ponúkať, recenzie a pravidlá tých najznámejších, respektíve najobľúbenejších žrebov okamžitých lotérií - žrebov, ktoré sa dajú kúpiť len na kamenných predajných miestach, ako aj online žrebov, plus sms žrebov.

Vstúpte do sveta zábavy a hier

Online kasíno Betor

BETOR - viac ako 100 online automatov

Zaregistrujte sa v online kasíne Betor a zabávajte sa na úžasných automatoch od dodávateľov ako Kajot, Synot, či Apollo.

KLIKNI TU a začni hrať v Betore

Billa žreby | Datart žreby | Moja DM Šťastný žreb | Dr Max žreby | Funrádio žreby | Lidl žreby | Pepco výherný žreb | Raiffeisen žreb

Nie sú žreby, ako žreby. Napriek svojmu pomenovaniu ako "žreby" sú vyššie uvedené hry súťažami, na ktoré sa vzťahujú inakšie pravidlá, než na licencované okamžité lotérie.

Stieracie žreby a okamžité lotérie - FAQ

Dnes sme sa vám pokúsili detailnejšie predstaviť fenomén stieracích žrebov, ktorý sa na Slovensku teší veľkej popularite. Nižšie sme pre vás ešte pripravili odpovede na niektoré časté hráčske otázky.

1️⃣ Dajú sa kúpiť žreby online?

Áno, samozrejme. Túto možnosť ponúka spoločnosť FORTUA SK, TIPOS i NIKÉ prostredníctvom svojho internetového produktu. Na zakúpenie žrebu je potrebné mať zriadený účet u uvedených prevádzkovateľov.

2️⃣ Je pravdepodobnosť výhry pri stieracích žreboch vždy identická?

Nie, nie je. Každý žreb má inú pravdepodobnosť výhry. V niektorých prípadoch je výherný žreb každý druhý, v iných každý piaty. Presnú informáciu o pravdepodobnosti výhry nájdete vždy v Hernom pláne konkrétnej okamžitej lotérie (žrebu).

3️⃣ Aký je rozdiel medzi lotériou a žrebom?

Stieracie žreby sú jedným z druhov lotérie. Nie každá lotéria však musí byť stieracím žrebom. Medzi lotérie, ktoré nie sú založené na stieraní polí, radíme, napríklad, číselné lotérie, ako sú LOTO, KENO 10, EUROJACKPOT a iné.

4️⃣ Je možné získať žreby zdarma?

Áno, napríklad ak vám ich niekto daruje. Výherné žreby nevyplácajú vždy odmenu tomu, kto tento žreb zakúpil, ale toho, kto si nechal overiť tento žreb alebo si ho zotrel. Nie je ničím neobvyklým darovať žreby na svadbe novomanželom.

5️⃣ Ako presvietim žreb?

Pokiaľ je žreb kvalitne technologicky spracovaný, nedá sa presvietiť. Takýto žreb je totiž nepriehľadný a zacielením svetla na jedno miesto neodhalíte, čo sa ukrýva pod jeho zakrutou časťou.

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Vyzdvihnite si bonusy za registráciu v online casine ihneď!

Bonus za registráciu bez vkladu【MÁJ 2024】

Zoberte si ihneď casino bonus za registráciu a zatočte si na automatoch zadarmo, bez vkladu a bez rizika. Využite tento exkluzívny bonus na...

Tipos stieracie žreby

Najobľúbenejšie žreby Tipos a ako ich zotrieť cez sms

Spoločnosť Tipos povýšila segment okamžitých lotérií na úplne novú úroveň 🥇 Ponuku klasických žrebov obohatila aj e-žreby a jedinečné SMS...

Online casino bonus code

Ako získať každý online casino promo kód bez vkladu a zdarma

Promo kódy sa vo svete online kasín považujú za špecifický kľúč k získaniu extra bonusov ⭐ V článku sme sa pozreli na to, ako ich získať a...