Register vylúčených osôb (RVO) a zákaz do herne

Využite všetky BONUSY A FREE SPINY

Online kasíno DOXXbet

Bonus až 10 000 € + 275 točení

ZAČNI HRAŤ
Online kasíno Tipos

Bonus až 1 050 € + 280 spinov

ZAČNI HRAŤ
Online kasíno Slovmatic

Bonus až 3 000 € + 44 točení bez rizika

ZAČNI HRAŤ
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Register vylúčených osôb obsahuje fyzické osoby, ktoré majú zákaz hrania hazardných hier online alebo aj v kamenných kasínach alebo herniach.

Register vylúčených osôb zabraňuje v hraní hazardných hier Foto: Profimedia


OSOBY V RVOSOM TAM I JA?
CHCEM DO REGISTRAVÝMAZ


Čo je Register vylúčených osôb?

Register vylúčených osôb, skrátene RVO, je informačný systém, v ktorom sú evidované všetky plnoleté fyzické osoby, ktoré sa nesmú zúčastňovať na hazardných hrách. To, ktoré osoby spadajú do RVO, explicitne vymedzuje Zákon o hazardných hrách. Správcom registra je Úrad pre reguláciu hazardných hier.

NAJLEPŠIE ONLINE KASÍNA NA SLOVENSKU A PREHĽAD BONUSOV
Fortuna Bonus až 444 free spinov ZAČNI HRAŤ
SYNOT TIP Bonusy až 10 000 € + 250 zatočení bez rizika
ZAČNI HRAŤ
Tipsport Bonus až 7 777 € + 100 voľných zatočení ZAČNI HRAŤ
Tipos Bonus až 1 050 € + 280 free spinov ZAČNI HRAŤ
DOXXbet Bonus až 10 000 € + 250 točení zdarma ZAČNI HRAŤ
Kajotwin Bonus až 2 007 € + 207 free spinov ZAČNI HRAŤ
Slovmatic Bonus až 3 000 € + 44 točení bez rizika ZAČNI HRAŤ
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Kto má zákaz hrania hazardných hier

§ 34 Zákona o hazardných hrách veľmi presne pomenúva to, kto sa môže ocitnúť v registri, ktorý spravuje Úrad pre reguláciu hazardných hier. Do registra môže byť zapísaná iba fyzická osoba (človek – jednotlivec), ktorá zároveň spĺňa jednu z podmienok nižšie:

 1. tvorí domácnosť v období poskytovania pomoci v hmotnej núdzi
 2. sama požiadala o vylúčenie – zápis do registra osôb (RVO)
 3. bola jej diagnostikovaná choroba patologického hráčstva podľa MKCH
 4. bolo jej priznané sociálne štipendium počas štúdia v dennej forme na VŠ
 5. bol jej súdom uložený zákaz účasti na hazardných hrách
 6. ktorá má súdom uloženú povinnosť platiť výživné na nezaopatrené dieťa
 7. ktorá je trestne stíhaná pre trestný čin zanedbania povinnej výživy
Hazardnými hrami podľa Zákona o hazardných hrách sú: lotériové hry (žreby, lotérie, bingo...), charitatívne lotérie, stolové hry (ruleta, poker, kocky...) , stávkové hry (kurzové alebo dostihové stávky, ...) hazardné hry na výherných prístrojich, hazardné hry na termináloch videohier, hazardné hry na technických zariadeniach oblushovaných priamo hráčmi, hazardné hry na iných technických zariadeniach (....) iné hry, pri ktorých výsledok závisí úplne alebo čiastočne od náhody alebo od vopred neznámeho výsledku určitej okolnosti alebo udalosti.

Informačný systém register vylúčených osôb – údaje

Do informačného registra sa neuvádza len meno a priezvisko osoby, ale aj rodné číslo, titul, dátum alebo dôvod zápisu.

V prípade, že o umiestnení do registra rozhodol súd, v takom prípade sa uvádza aj to, odkedy a dokedy trvá lehota zákazu.

Register vylúčených osôb overenie: ako prebieha kontrola zákazu hazardu

Zákon o hazardných hrách zakazuje osobám z registra hranie hazardných hier a to v slovenských online kasínach i v kamenných kasínach alebo herniach. Týka sa to nielen hrania na výherných automatoch, ale rulety, blackjacku, pokeru alebo lotérií.

Prevádzkovatelia hazardných hier sú povinní požadovať po fyzických osobách predloženie dokladov totožnosti (pri každej návšteve alebo pri registrácii). Prostredníctvom údajov na nich dokáže pracovník kasína alebo herne v informačnom systéme overiť to, či sa hráč nachádza v RVO alebo nie.

Register vylúčených osôb: zoznam, online databáza

Úrad pre reguláciu hazardných hier neposkytuje informácie o osobách v RVO prostredníctvom e–mailu alebo telefonicky. Na rozdiel od niektorých iných registrov, sa na internete nenachádza čosi ako databáza s online zoznamom vylúčených hráčov.

Prístup do registra majú iba vybrané osoby, ktorých poveril prevádzkovateľ hazardnej hry (vybraní pracovníci internetových kasín alebo online stávkových kancelárií, pracovníci v kamenných kasínach alebo herniach,...).

Ako zistím, že som v registri vylúčených osôb – žiadosť, triky

Prvou možnosťou je si podať oficiálnu Žiadosť o výpis z registra vylúčených osôb, ktorá je dostupná na stiahnutie TU. Podpis na žiadosti musí byť úradne osvedčený notárom alebo matrikou, preto svoju žiadosť nepodpisujte doma.

Ako odoslať žiadosť?

 • poštou – na adresu Úrad pre reguláciu hazardných hier, Križkova 949/9, 811 04 Bratislava) s tým, že v hornom rohu obálky uvediete svoje meno a adresu.
 • elektronicky cez www.slovensko.sk – žiadosť musí byť podpísaná kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Na žiadosti doručené e–mailom nebude URHH, ako správca registra, vôbec prihliadať. Žiadosť bude vybavená do 30 dní od jej doručenia.

Upozorňujeme, že URHH vám môže poskytnúť iba informácie o tom, či v RVO nachádzate vy sám. Informácie o ostatných osobách (manželka, brat, kamarát, sused) úrad nesmie zverejniť.

Alternatívou, ako zistiť, či ste v registri, je navštíviť kamenné kasíno alebo herňu, ktorá je držiteľom individuálnej licencie od Úradu pre reguláciu hazardných hier a pôsobí u nás teda legálne. Pri vstupe do kasína budete overený pracovníkom dozoru a v prípade, že ste v registri, nebudete vpustený do herných priestorov.

Ďalšou možnosťou je skúsiť si otvoriť účet v niektorom z licencovaných online kasín alebo v online stávkovej kancelárii (Tipsport, Fortuna, SynotTip, Doxxbet, ...). V prípade, že ste v registri, potom vaša registrácia nebude prijatá.

Zápis do registra vylúčených osôb: žiadosť o zákaz do herne a online herne

Zápis do registra vylúčených osôb (vystavenie zákazu pre hazardné hry) je možný i dobrovoľne. Za týmto účelom je potrebné odoslať poštou alebo cez ústredný portál verejnej správy www.slovensko.sk Žiadosť o zápis do registra vylúčených osôb. Túto žiadosť nájdete TU.

V prípade, že chcete žiadosť odoslať poštou, doma ju nepodpisujte. Urobte tak až pred notárom alebo matrikou a podpíšte ju pred pracovníkom. Žiadosť odošlite na adresu Úrad pre reguláciu hazardných hier, Križkova 949/9, 811 04 Bratislava. Do ľavého horného rohu obálky môžete napísať svoje meno a priezvisko.

Ak chcete žiadosť zaslať elektronicky, musí byť podpísaná kvalifikovaným elektronickým podpisom. Úrad pre reguláciu hazardných hier prijíma žiadosť len cez portál www.slovensko.sk. Vyplnenú žiadosť o zákaz do herne online e–mailom neposielajte!

Do RVO budete zapísaní do približne 3 pracovných dní od doručenie vašej žiadosti. Ale pozor – potvrdenie o úspešnom vybavení žiadosti úrad neodosiela.

sipka Upozornenie: Nemôžete si vybrať len jednu z hazardných hier a na tú mať zákaz. Ak sa nachádzate v RVO, znamená to, že máte zákaz hrania automatov, zákaz tipovania, zákaz pokeru a nezahráte si ani lotérie ako Keno 10.

Žiadosť o výmaz z registra vylúčených osôb: ako zrušiť zákaz do herne

O výmaz z registra vylúčených osôb, zrušiť zákaz do herne, môže požiadať len a výhradne ten, kto sa doň dostal na vlastnú žiadosť a od zápisu uplynulo minimálne 6 mesiacov (takzvaný samovylúčiteľ). O výmaz môže žiadať len osoba sama za seba, túto žiadosť nemôže odoslať blízka osoba.

Podobne ako pri iných administratívnych úkonoch, tak aj tentoraz je potrebné najprv vyplniť Žiadosť o výmaz z registra vylúčených osôb, ktorú si môžete stiahnuť TU.

Žiadosť musí mať overený podpis, preto ju nepodpisujte doma, ale až pred notárom alebo pracovníkom matriky. Ak chcete žiadosť zaslať elektronicky cez portál www.slovensko.sk, potrebujete mať svoj kvalifikovaný elektronický podpis.

Ak chcete žiadosť odoslať poštou, potom ju s overeným podpisom odošlite na adresu sídla úradu: Úrad pre reguláciu hazardných hier, Križkova 9, 811 04 Bratislava.

Na žiadosti odoslané e–mailom ÚRHH neprihliada.

Ak nič nebráni k výmazu, vaše meno bude odstránené z informačného systému spravidla do 7 pracovných dní.

ŽIADOSŤ POSTUP SPRACOVANIE*
Info, či som v RVO
 1. Vyplnenie žiadosti
 2. Odoslanie žiadosti
30 pracovných dní
Zápis do RVO 3 pracovné dni
Výmaz z RVO 7 pracovných dní
* – uvedené časy sú orientačné a nemusia byť vždy dodržané

Dôvod výmazu z registra vylúčených osôb: kedy dôjde ku zrušeniu zákazu hrania

Byť vymazaný z registra je možné aj v prípade, že ste sa naň nedostali dobrovoľne. Zákon prikazuje správcovi registra bezodkladný výmaz z RVO "ak sa zistí, že pominuli dôvody pre tento zápis." (citujeme priamo zo zákona).

Napríklad, ak bolo dôvodom zápisu trestné stíhanie, po avíze od orgánov činných v trestnom konaní, môže dôjsť k výmazu z registra. Nedeje sa tak však zo dňa na deň, Úrad pre reguláciu hazardných hier má na to čas až 7 týždňov.

V prípade, že ste sa na zoznam dostali inak, než samovylúčením, vašej žiadosti o výmaz nebude môcť byť vyhovené.

Register vylúčených osôb (RVO) kontakt

V prípade, že máte všeobecnú otázku súvisiacu s registrom vylúčených hráčov, napíšte e–mail na adresu rvo@urhh.sk. Eventuálne môžete zatelefonovať na číslo + 421 2 48 21 18 23.

RVO register – synonymá

Register vylúčených osôb býva, niekedy, označovaný aj ako:

 • Hazardný register
 • Register diskvalifikovaných osôb (z hrania hazardných hier)
 • Register osôb so zákazom (hrania hazardných hier)
 • Register vylúčených hráčov (z hrania hazardných hier)
 • Zoznam vylúčených osôb z hrania hazardných hier

Treba povedať, že RVO nie je registrom hazardných hráčov, ani registrom hráčov. RVO Slovensko neobsahuje zoznam všetkých hráčov, nachádzajú sa na ňom len tie fyzické osoby, ktoré sú z hrania vylúčené.

Register vylúčených osôb (RVO) Tipsport, Fortuna

Prístup do registra automaticky majú všetci licencovaní prevádzkovatelia hazardných hier na Slovensku, vrátane tých najväčších, ako sú Tipsport alebo Fortuna. Každý prevádzkovateľ určí osobu alebo osoby, ktoré obdržia prístup do RVO. Napríklad, banky, do RVO prístup nemajú.

VYZDVIHNI SI FREE SPINY ZA REGISTRÁCIU
Fortuna 444 free spinov ZAČNI HRAŤ
SYNOT TIP 250 zatočení bez rizika ZAČNI HRAŤ
Tipsport 100 voľných zatočení ZAČNI HRAŤ
Tipos 280 free spinov ZAČNI HRAŤ
DOXXbet 250 točení zdarma ZAČNI HRAŤ
Kajotwin 207 free spinov ZAČNI HRAŤ
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Ako zistím, že som v registri vylúčených osôb?

Najrýchlejším spôsobom je navštíviť kamenné kasíno alebo herňu, kde vás manuálne overí pracovník. Ďalšou možnosťou je skúsiť si založiť hráčsky účet v niektorom z licencovaných online kasín. Ak úspešne prejdete procesom overenia totožnosti a vaša registrácia bude schválená, v RVO sa nenachádzate. Treťou možnosťou, ale tou najpomalšou, je odoslať žiadosť Úradu pre reguláciu hazardných hier.

Ako zrušiť zákaz do herne?

V prípade, že ste sa do registra vylúčených osôb dostali dobrovoľne na základe samovylúčenia, máte možnosť tento zákaz zrušiť, ak uplynulo minimálne 6 mesiacov od dňa, kedy ste sa do registra dostali. Potrebujete len odoslať žiadosť o výmaz z registra vylúčených osôb a odoslať ju Úradu pre reguláciu hazardných hier alebo cez portál www.slovensko.sk. Ak ste v RVO z iných príčin, musíte počkať na to, kým uplynú dôvody, pre ktoré ste sa ocitli v registri.

Ako si dať zákaz do herne?

V prípade, že chcete byť samovylúčený a mať zákaz vstupu do kasína a herní, musíte odoslať žiadosť o zápis do registra vylúčených osôb. Spravidla do 3 dní od doručenia žiadosti bude vaše meno zapísané do registra a vy tak budete mať zákaz na hazardné hry.

Ak som v registri znamená to, že mám zákaz vstupu do kasína?

Nie, neznamená. Znamená to zákaz účasti na hazardných hrách. Do kasín a herní budete mať stále povolený vstup, akurát si tu nič nezahráte. Zákaz hazardu platí automaticky aj pre online priestor (internetové kasína). Budete mať zároveň zakázané aj stávkové kancelárie.

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako môžete kontaktovať Fortunu?

Fortuna zákaznícka podpora – kontakty

Akým spôsobom môžete kontaktovať zákaznícku podporu Fortuny? 🎙️ Aký je Fortuna e-mail, kde nájdete kontaktný formulár alebo ako spustíte...

Vyskúšajte si poker online

Ako a kde hrať poker online na Slovensku

Čo je to online poker? Ako ho hrať zadarmo alebo o peniaze? A ktoré herne pôsobia na Slovensku? Odpovede nájdete v našom texte.

Paysafecard - Bezpečná platba kupónom na internete

Kde kúpiť Paysafecard – predajné miesta, online, sms

Kde kúpite Paysafecard kupóny s PIN kódom a kde nimi následne zaplatíte? 🎟️ Je možné získať Paysafe card aj zadarmo? A je My Paysafe účet...