Ako a kde hrať poker online na Slovensku

Hraj POKER online na SYNOT TIPE

SYNOT TIP poker

Bonus až do výšky 600 €

HRAŤ TERAZ
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Online poker sa aj na Slovensku teší veľkej obľube. Na čo chodiť do kamenného kasína, keď si tú istú hru môžete zahrať z pohodlia domova cez internet? Pozreli sme sa na fungovanie internetového pokeru detailnejšie.

ONLINE POKER NA SLOVENSKU
✅ LEGÁLNE HERNE SynotTip Poker
✅ VSTUPNÝ BONUS až 600 €
✅ DOSTUPNÉ HRY Texas Hold'em
✅ PRODUKTY
 • Turnaj
 • Cash games
 • Sit & Go
 • Freerolly
✅ ZAHRAŤ SI HRAŤ TU

Čo je to online poker?

Ako online poker sa zvykne označovať každá pokerová hra, ktorá sa hrá cez internet. Kým v niektorých hrách je vašim súperom krupiér alebo samotné online kasíno (napríklad hra Jacks or Better), v iných bojujete proti ostatným hráčom z jednej alebo z viacerých rôznych krajín (napríklad Texas Hold'em) zapojených do hry prostredníctvom webového sídla alebo softvéru.

V našom dnešnom príspevku sa detailne pozrieme na online poker, v ktorom hráte proti ostatným hráčom.

Vyskúšajte si poker online Foto: Profimedia

Holdem online poker

V prípade, že budete niekedy pozvaní na Holdem online poker, potom to znamená, že budete hrať proti ostatným reálnym hráčom a nie proti dealerovi z kasína (ako pri blackjacku) alebo jeho softvéru.

Do pokerovej hry sa vy, ako aj jej ostatní účastníci, zapojíte prostredníctvom pokerového klienta – softvéru, ktorý sprostredkúva hru. Tento softvér môže mať podobu aplikácie (t.j. musíte si ho najprv stiahnuť do zariadenia), no môže "bežať" len v prehliadači.

Štandardnou podmienkou k účasti na pokerovej hre, býva registrácia hráčskeho účtu a, samozrejme, aj internetové pripojenie.

Ako hrať online poker

Online pokerové herne spravidla umožňujú dva spôsoby hrania – hra pre zábavu (tzv. poker online free) a hra o reálne peniaze (online poker real money). Rozdiel spočíva v tom, s čím hráte a o čo hráte. V prvom prípade hráte s play–money, hracími peniazmi, v druhom prípade spravidla s peniazmi a o peniaze.

Free online poker

Ako free online poker, vo voľnom preklade online poker zadarmo, sa myslí taká hra, pri ktorej nemáte možnosť vyhrať žiadne reálne peniaze. Pre prevádzkovanie takýchto hier nie je potrebná licencia, ako ani dohľad regulačných orgánov.

Hra môže prebiehať v prehliadači alebo aj prostredníctvom aplikácie. Môže a nemusí byť vyžadovaná predchádzajúca registrácia. Poker chips pre hru sa, spravidla, dajú získať úplne zadarmo, vyhrať v súťažiach alebo zakúpiť v obchode.

Asi nebude prekvapením, ak napíšeme, že poker online zdarma v popularite prekonáva poker online o peniaze. Hráči viac uprednostňujú hru pre zábavu namiesto tej o skutočné peniaze.

Real money online poker

Napriek svojmu pomenovaniu, nie je online poker za peniaze, podmienený tým, že vždy hráte za vlastné peniaze. Pod týmto označením sa myslí akákoľvek pokerová hra, pri ktorej môžete vyhrať priamo peniaze alebo niečo, čo má monetárnu hodnotu (napríklad body).

Prevádzkovať online poker o peniaze môže iba spoločnosť s licenciou. Takáto spoločnosť je pod kontrolou regulačného orgánu, ktorý jej túto licenciu vydal.

Ak si chcete zahrať online poker games o skutočné peniaze, pripravte sa na nutnosť registrácie, eventuálne aj dodatočného overenia vašej totožnosti. Pod väčším drobnohľadom sa ocitnú aj vaše platobné transakcie.


sipka Zahrajte si online poker o peniaze i zadarmo v SynotTip herni

Hraj poker online v SYNOT TIPE


Čo zvyknú ponúkať online poker herne?

Online pokerové herne sa snažia ponúkať to, čo kamenné (živé) pokerové herne, len vo väčšom meradle. Online herne nie sú kapacitne limitované, nepotrebujú zamestnávať krupiérov pre živú hru a v jednu chvíľu môžu súbežne prevádzkovať aj hry na desiatkach tisíc pokerových stoloch.

Na vás ako hráčovi je rozhodnúť sa, aké hry, v akých limitoch (buy–inoch) a počtoch si napokon zahráte. Na výber máte, spravidla, z troch foriem hry:

Online poker cash games

Cash game, "kešovka" alebo "keška" je hrou, v ktorej hráte so žetónmi, ktoré v pomere 1 : 1 reprezentujú reálne peniaze. Napríklad, ak si k stolu do hry chcete priniesť 200 €, potom pri vstupe do hry aj toľko zaplatíte (resp. musíte previesť).

Pri cash games nedochádza ku zvyšovaniu povinných stávok (blindov) v priebehu hry. Blindy, ktoré sú uvádzané pre daný stôl, zostávajú v platnosti pre celý čas.

Cash games môžete kedykoľvek opustiť. Prečítajte si viac o cash games TU.

Online poker turnaje

Pri online pokerových turnajoch (multi-table turnaje alebo "MTT") zaplatíte vstupné (buy–in) a za to dostanete vopred stanovený počet žetónov. S tými hráte. Ak žetóny prehráte, znamená to váš koniec v turnaji za predpokladu, že nie je povolený rebuy (znovu dokúpenie žetónov).

Turnaj končí vo chvíli, keď v hre pokračuje už len jeden, posledný hráč. V závislosti od výplatnej štruktúry to môže byť on, no aj viacero hráčov, ktorí si na základe svojho umiestnenia odnesú výhru.

V turnajoch dochádza v pravidelných intervaloch k zvyšovaniu blindov, čo má vplyv na stratégiu.

Sit & Go

Sit&Go, "sitko" alebo "sng" je turnaj pre vopred určený počet hráčov (2, 6, 9, 45, ...). Začína vo chvíli, keď sa doň zaregistruje predpísaný počet hráčov. Tým sa odlišuje od turnajov, ktoré majú explicitne stanovený začiatok.

V SNG hrách od začiatku viete, koľko hráčov dosiahne na platené priečky, respektíve to, aké budú ich výhry. Podobne ako v MTT turnajoch, aj tu dochádza k pozvoľnému navyšovaniu povinných stávok. Tým sa každé rozhodnutie v neskoršej fáze stáva možno kľúčovým pre osud celého turnaja.

Oproti multi table turnajom nie sú v "sitkách" povolené rebuye.

Freeroll

Online poker freeroll je označenie pre turnaj zadarmo, bez vstupného, v ktorom však hráte o ceny. Je to skvelý spôsob, ako vybudovať bankroll (prostriedky pre hru) bez toho, aby ste museli vkladať peniaze na svoj hráčsky účet. Vo freerolloch hráte priamo o reálne peniaze, špeciálne body, eventuálne turnajové vstupenky.

Online poker hry

Poker to nie je len jedna hra. Pokerových hier sú desiatky a nové stále pribúdajú. Medzi tie najpopulárnejšie, dlhodobo patria:

 • Texas Hold'em
 • Omaha
 • Five Card Draw
 • Stud

Online poker Texas Hold'em

Texas Hold'em je najobľúbenejšou a najrozšírenejšou pokerovou hrou súčasnosti. Nesmie chýbať v žiadnej kamennej, ako ani online pokerovej herni. Väčšina najvýznamnejších živých a online pokerových turnajov prebieha práve v tejto hre.

Cieľom hry v Texas Hold'em je vyhrať bank (pot) zložený zo stávok hráčov. K tomu vám môže dopomôcť stratégia (blafovanie) v kombinácii s vašou silnou 5–kartovou kombináciou zloženou z 2 vašich kariet a až 5 spoločných kariet.

sipka Prečítajte si detailné pravidlá Texas Hold'em

Omaha poker

Pre Omahu platí väčšina z toho, čo sme napísali o Texas Hold'em. Rozdiel však spočíva v tom, že na začiatku neobdržíte dve, ale až štyri karty. A z nich, s prispením piatich spoločných kariet, musíte skompletovať čo najlepšiu 5–kartovú kombináciu.

sipka Prečítajte si pravidlá pokerovej hry Omaha

Five Card Draw

Ako názov hry prezrádza, tak v nej na začiatok dostanete 5 kariet. Žiadnu, až všetkých päť, môžete v jednej zámene odhodiť a získať rovnaký počet nových kariet. Vašou snahou by malo byť vytvoriť najlepšiu kombináciu z piatich kariet a vyhrať bank.

Vo 5 Card Draw neexistujú spoločné karty.

sipka Spoznajte pokerovú hru Five Card Draw bližšie

Stud

Stud patrí do skupiny "draw" pokeru, čo znamená, že počet hry môžete získať nové karty. V tejto hre začínate s tromi, pričom jedna z nich je viditeľná súperovi. Postupne dostanete ešte štyri karty a na konci sa vám bude počítať najlepšia 5–kartová kombinácia.

Kým všetky tri vyššie uvedené hry sa hrávajú vo všetkých "rýchlostiach" (No-Limit, Pot-Limit i Limit), tak Stud sa takmer výlučne hrá v limit verzii s obmedzenou (limitovanou) možnosťou zvyšovania stávky.

sipka Naučte sa hrať 7 Card Stud Poker

Online poker bonus: bez vkladu (no deposit), za registráciu, 10 euro gratis

Hráči, ktorý sa ku online pokeru dostanú, napríklad, z online kasína, logicky očakávajú, že pokerové herne im ponúknu bonusy. Skutočne sa tak deje, avšak čosi ako bonusy bez vkladu známe z internetových kasín, sú veľmi vzácne.

V prípade online pokerových bonusov sa nezriedka objavuje podmienka vkladu a následného "rakeovania". Rake je prevádzkový poplatok, ktorý platíte pri vstupnom do turnaja (tu sa však označuje aj ako "fee") alebo sa strháva z banku pri cash games.

Spravidla to funguje tak, že keď zaplatíte dostatočnú sumu na poplatkoch, obdržíte bonus. Ten môže mať podobu reálnych peňazí, prípadne voľných tiketov do turnajov alebo SNG.

Online poker Slovensko – herne

Slovenský poker online prešiel v priebehu dvoch desaťročí búrlivým vývojom. Za zlomový okamih možno považovať novelu Zákona o hazardných hrách, ktorá v praxi zaviedla na slovenskom trhu licencie.

Kto získal licenciu, mohol legálne ponúkať online poker slovenským hráčom. Kto ju nemal a činil rovnako, porušoval zákon a hrozilo mu, že jeho stránky budú poskytovateľmi internetu na Slovensku zablokované.

Ako a kde hrať online poker na Slovensku

"Prvý online poker na Slovensku" spustila spoločnosť SYNOT TIP. SynotTip Poker (niekedy označovaný aj ako Synot Poker) ponúka poker online zadarmo, ako aj online poker za reálne peniaze.

Zahráte si tu Sit & Go, multi–table turnaje, cash games (od 0,05 € / 0,10 €), ako aj freerolly o BENEFIT body. K dispozícii je zatiaľ jediná hra a tou je Texas Hold'em.

Pokiaľ ešte nemáte účet v SYNOT TIPe, tak po registrácii v pokerovej herni môžete získať až 600 €. Založením účtu získavate aj automaticky prístup do online kasína a stávkovej kancelárie.

Synottip poker býva k dispozícii 24/7, pričom za stolmi nebudete hrať proti zahraničným hráčom, ale len tým s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky (čo sú, z najväčšej časti, samozrejme Slováci).


sipka Zahrajte si poker online v SynotTipe

Hraj poker online v SYNOT TIPE


Online poker SynotTip – licencia

SynotTip online poker je nielen licencovaný Úradom pre reguláciu hazardných hier, ale celý prešiel i certifikovanou skúšobňou na Slovensku, ktorá osvedčila, že hry bežia tak, ako majú.

Žiadna iná spoločnosť, ktorá legálne či nelegálne pôsobí na slovenskom trhu nemá svoje hry certifikované skúšobňou zo Slovenska.

Online poker na Slovensku v budúcnosti

Nie je vylúčené, že časom pribudnú nové online poker herne na Slovensku. Každá spoločnosť, ktorá by sa chcela uchádzať o individuálnu licenciu, musíte splniť navlas tie isté podmienky, ako SYNOT TIP.

Teoreticky, môže na slovenskom trhu pôsobiť aj viacero spoločností, otázne však je, či sa im to vyplatí s ohľadom na relatívne malý počet pokerových hráčov. Pre zaujímavosť, v susednom Česku hráva poker viac než 2–krát viac hráčov.

VYSKÚŠAJ ONLINE POKER SYNOT TIP

SYNOT TIP - hraj v prvej online pokrovej herni na Slovensku

SYNOT TIP poker s bonusom až 600 €

Hraj v prvej online pokerovej herni na Slovensku a aktivuj si vkladom bonus až do výšky 600 €.

KLIKNI TU a začni hrať v SYNOT TIPe

Poker online Slovensko

Pokiaľ hľadáte informácie o poker online na Slovensku, všetky dôležité informácie nájdete na stránke pokeronline.sk.

Online poker v ČR – Fortuna poker online, Synot poker

Online poker v Česku je, rovnako ako na Slovensku, regulovaný a licenciu tak vlastnia len niektoré spoločnosti. Tieto spoločnosti však pôsobia len na českom trhu a neprijímajú hráčov zo Slovenska.

Zahráte si v nich len v prípade, že máte trvalý pobyt v Českej republike. Zoznam legálnych pokerových herní v ČR nájdete TU.

Ako vyhrať v online pokeri

Spôsobmi, ako vyhrať v online hrách, sa zaoberá online pokerová stratégia. Jej cieľom je naučiť vás, ako sa správne rozhodovať v každej situácii.

Pokiaľ chcete dlhodobo vyhrávať v internetovom pokeri, musíte vedieť najmä:

 1. Pravidlá a výherné kombinácie hry
 2. S ktorými kombináciami a kedy hrať
 3. Kedy zahodiť, dorovnať alebo zvýšiť
 4. Ako prispôsobovať svoju hru blindom
 5. Ako "čítať" board a vašich súperov

Existuje viacero možností, ako sa naučiť vyhrávať – inštruktážne videá, pokerové knihy alebo aj články o stratégií, aké nájdete na špecializovanom portáli PokerArena.cz (v češtine).

Nezabúdajte aj na prax.

Poker online – stručná história

Prvého januára 1998 oficiálne zahájila prevádzku prvá online pokerová herňa na svete, Planet Poker. Stalo sa tak v čase, kedy bol internet ešte len v plienkach a kvalita pripojenia bola nezriedka nízka. Pokerová akcia nebežala nepretržite, ale len počas niektorých hodín.

Jedným z najvýznamnejších momentov online pokerovej histórie bolo víťazstvo Chrisa Moneymakera na World Series of Poker 2003 v americkom Las Vegas. Moneymaker si totiž miestenku do turnaja vybojoval v online pokerovom turnaji. Tento fakt spustil online pokerový boom. O rok na to už bola polovica finalistov online kvalifikantami.

Online poker "nakopla" aj nedávna pandémia, ktorá priniesla, okrem iného, zatvorené kamenné kasína a presun hráčov do virtuálneho prostredia.

V súčasnosti pôsobia po celom svete desiatky licencovaných online pokerových herní, v ktorých hrávajú nižšie milióny hráčov. Ďalšie stovky tisíc až milióny hráčov online poker na platformách ako je Zynga.

Online poker game a jej alternatívy

Alternatívou ku "tradičným" pokerovým hrám, ako je Texas Hold'em, sú hry, ktoré bývajú označované ako casino online poker alebo video poker. Pri týchto hrách však hráte sám proti krupiérovi, respektíve proti hre.

Video pokerová hra Jacks or Better, ktorú majú vo svojej ponuke viaceré online casina na Slovensku, sa podobá hre Five Card Draw. Na začiatok dostanete 5 kariet, z ktorých žiadnu až všetkých päť si môžete zameniť. V závislosti od toho, akú kombináciu vytvoríte po ťahaní, sa odvíja aj vaša prémia.

Vo video pokerových hrách neexistuje niečo ako blafovanie. Nehráte tu proti reálnej osobe, neexistujú tu spoločné karty, ani bank. To jediné, na čom záleží, je vaša konečná výherná kombinácia. Ak nebude lepšia ako J–J, nezískavate nič.

Video pokerové tituly môžu byť zaujímavé pre tých, ktorým Texas Hold'em, takpovediac nevonia.

Online poker online – naše tipy

Na záver sme si pre vás pripravili niekoľko tipov pre hranie online pokeru cez internet:

Dodržiavajte zásady zodpovedného hrania

Hrajte pre zábavu a nastavte si herné limity. Neuprednostňujte hru pre vzťahmi, prácou alebo rodinou. Nehrávajte v strese alebo v zlej nálade. Doprajte si pravidelnú prestávku od hrania.

Naučte sa pravidlá

Predtým, než si zahráte akúkoľvek online poker game, tak si naštudujte jej pravidlá. Je dôležité poznať poradie výherných kombinácií, ideálne aj najlepšie otváracie kombá. To, čo znamená check, call, raise, by ste, samozrejme, mali ovládať.

Hrajte poker online len u legálnych prevádzkovateľov

U zahraničných prevádzkovateľov bez licencie nie ste vy a ani vaše prostriedky akokoľvek chránené. V prípade problémov s vyplatením výhry vám žiadny orgán, ani inštitúcia na Slovensku nepomôžu.

Buďte nad vecou

Online automaty, ruleta, Texas Hold'em majú jedno spoločné – prítomnosť šťastia. Šťastie pri vás niekedy stojí a niekedy sa nalepí na iného. Tak to je a vždy bude. A s tým nič nespravíte. Pri online pokerových hrách však môžete veľa ovplyvniť vlastnými správnymi rozhodnutiami. A to tým, že niekedy stavíte a inokedy len "čeknete".

VYSKÚŠAJ ONLINE POKER SYNOT TIP

SYNOT TIP - hraj v prvej online pokrovej herni na Slovensku

SYNOT TIP poker s bonusom až 600 €

Hraj v prvej online pokerovej herni na Slovensku a aktivuj si vkladom bonus až do výšky 600 €.

KLIKNI TU a začni hrať v SYNOT TIPe

Kde sa dá hrať online poker?

Jedinou online pokerovou herňou s licenciou je momentálne SynotTip Poker. V tejto herni si zahráte turnaje, cash games i Sit&Go v hre Texas Hold'em.

Ktorá je najrozšírenejšia online pokerová hra?

Je to, jednoznačne, Texas Hold'em. Tie najväčšie a najprestížnejšie online pokerové turnaje v zahraničí, sa hrávajú v disciplíne No-Limit Texas Hold'em.

Môžem hrať viacero poker turnajov online naraz?

Hranie na viacerých stoloch naraz, takzvaný multitabling, je legálny, za predpokladu, že ho nevylučuje samotná online pokerová herňa vo svojich obchodných podmienkach.

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zotrite si žreby vo Fortune

Stieracie žreby – kde kupovať a ako nájsť výherný žreb?

Ktoré stieracie žreby vyhrávajú najčastejšie? Kde sa dajú výherné žreby kúpiť? A je možné žreb aj darovať? Aj na toto poznáme odpovede.

Vyzdvihnite si bonusy za registráciu v online casine ihneď!

Bonus za registráciu – berte BONUSY ZADARMO

Zoberte si ihneď casino bonus za registráciu a zatočte si na automatoch zadarmo, bez prevodu a bez rizika. Využite exkluzívne bonusy za...

Paysafecard - Bezpečná platba kupónom na internete

Kde kúpiť Paysafecard – predajné miesta, online, sms

Kde kúpite Paysafecard kupóny s PIN kódom a kde nimi následne zaplatíte? 🎟️ Je možné získať Paysafe card aj zadarmo? A je My Paysafe účet...